Sprintem do maratonu - czyli V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

„Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,

Sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne,

Sprintem do maratonu po zdrowie na mecie,

sprintem do maratonu wygrać je możecie.”

Okres przedszkolny ma szczególne znaczenie dla kształtowania motoryczności dzieci. Dzięki aktywności ruchowej, dziecko poznaje otoczenie i opanowuje nowe umiejętności. Pamiętając, że aktywność ruchowa dla przedszkolaków to zabawa i czysta forma rekreacji 17.05.2019 o godzinie 12:00 podjęliśmy,  jako cała społeczność przedszkolna udział w niezwykłym wydarzeniu jakim jest V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Pogoda dopisała, przybyli rodzice i zaproszeni goście. Każdy uczestnik maratonu został oznaczony numerem startowym. Nie zapomnieliśmy, że przed każdymi zawodami ważna jest rozgrzewka, tym razem poprowadzona przez naszą panią dyrektor.  W maratonie wziął udział Mały Miś, bowiem zmisiowana grupa 4- latków nadal realizuje projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz podejmowanie różnych aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Jednym, a zarazem ostatnim z modułów projektu jest „Moduł aktywności sportowe”, którego zwieńczeniem jest dołączenie zmisiowanej grupy, do wydarzenia „Sprintem do maratonu”- co też uczyniliśmy. Gdy rozgrzewka dobiegła końca wszyscy udali się na linię startu. Sygnałem do startu był dźwięk wydobywający się z trąbki kibica, z tym zadaniem zmierzył się jeden z rodziców naszych przedszkolaków. Trasa prowadziła wokół przedszkola, a biegnących uczestników było, aż 115. Dzieci w skupieniu biegły, starając się jak najszybciej dobiec do mety. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się bowiem zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, aktywnie spędzając czas wolny. Wysiłek biegaczy został doceniony i nagrodzony, każdy otrzymał medal i gratulacje. Po ceremonii rozdania medali na uczestników czekał warzywno- owocowy poczęstunek regeneracyjny w myśl założeń Przedszkola promującego zdrowie, o który zadbali rodzice, na których zawsze możemy liczyć. Celem niniejszego działania było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy podjęli z nami wyzwanie! To był wspaniały, wspólnie spędzony czas.