„Pierwszy Dzień Wiosny”
21 marca dzieci z naszego Przedszkola wspólnie z przyjaciółmi z Przedszkola Integracyjnego „Jaskółcze gniazdo” w Golzow (Niemcy) - uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę i pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzannami, kwiatami i bębenkami, przemaszerowaliśmy ulicami naszego osiedla skandując hasła: „Wiosno przyjdź - Zimo odejdź” oraz śpiewając piosenki. Kolorowym korowodem udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekała na nas sama królowa Zima, oddaliśmy jej przygotowane kukły, zaśpiewaliśmy piosenkę „Uciekaj zimo” i w ten oto sposób na dobre ją pożegnaliśmy. Odeszła od nas dźwigając wielką walizkę i Marzanny. Gdy tylko Królowa Zima zniknęła za zakrętem w ogrodzie pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.