Dzień Talentów

David Lewis stwierdził: „Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”.

Dlatego 12 marca 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się II Przedszkolny Dzień Talentów. Celem prezentacji było rozwijanie zdolności, umiejętności i talentów dzieci, radzenie sobie z emocjami na forum grupy, stworzenie radosnej atmosfery podczas spotkania we współpracy z rodzicami (przygotowanie dzieci). Dzieci zaprezentowały swoje talenty: sportowe, taneczne, recytatorskie, plastyczne, konstrukcyjne. Dień talentów był bardzo ekscytującym dla przedszkolaków wydarzeniem, w którym przełamywały tremę występując przed publicznością, zachęcały rówieśników do rozwijania swych pasji. Prezentacja hobby i zainteresowań, była także okazją do promocji aktywnego trybu życia, w którym wysokie technologie nie są jedynym sposobem na spędzanie czasu wolnego.