Zajęcia otwarte u Kotków

Dnia 06.02.2019r., Kotkii zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte pod tytułem ,,Kolorowe kodowanie''. Podczas spotaknia  rodzice dowiedzieli się jak wprowadzać elementy kodowania  do zajęć i zabaw z dziećmi już od najmłodszych lat. Z podstawowymi aktywnościami w tym zakresie nie majay bowiem problemu nawet trzylatki. Reagują przecież na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami, bo czym jest instrukcja wykonania np ćwiczenia gimnastycznego, czy odnalezienie zakodowanego znaku. Do kodowania  dzieci wraz z rodzicami użyli kolorowych kubeczków, które w kodowaniu sprawdzają się idealnie. Budowanie wież na różne sposoby było aktywnością, z którą poradziły sobie nnasze maluchy doskonale. Na początku dzieci odtworzały wzorową wieżę zbudowaną z kilku kubeczków. Następnie wzór bazowy tworzyli rodzice, po czym pozostałe przedszkolaki  go odtwarzały. Były równiez cwiczenia gimnastyczne , które nalezało wykonac wg kodu obrazkowego oraz wiele inych aktywności.

Dziekujemy rodzicom za przybycie i wspólna zabawę :)