Spotkanie z pracownikami Parku Narodowego ,,Ujście Warty''

Park Narodowy „Ujście Warty” powstał w 2001 r. i zajmuje powierzchnię 8074 ha. Położony jest przy zachodniej granicy Polski, w części Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, zwanej Kotliną Gorzowską. Płaskie, rozległe obszary Parku znajdują się w obrębie terasy niskiej rzeki Warty. Właśnie z pracownikami tego Parku dnia 9.01.219 r. miały okazje spotkać się nasze przedszkolaki. Dzieci miały możliwość wysłuchania pięknego opowiadania, które było jedncześnie zagadką dotyczącą tematyki zajęć. Po krótkim namyśle dzieci bez problemu odgadły, że rozwiązanem tej zagadki są ryby pływające w naszych wodach. Poznały kilkanaście gatunków ryb, rozmawiały również o ich wyglądzie, a także jak radzą sobie pod wodą i w trudnych warunkach. Atrakcją były również pluszowe maskotki odzwierciedlające wygląd poznanych gatunków ryb.