Zajęcia otwarte u Smerfów

Zajęcia otwarte” u Smerfów.
„Piękna nasza Polska cała”- to temat „zajęcia otwartego” w grupie Smerfów. Zajęcia odbyły się 28. 11.2018 r. w sali Smerfów. Celem zajęcia było utrwalenie treści patriotycznych i poznanie prawa do tożsamości.  Wszystkie zabawy, zadania były realizowane wspólnie z rodzicami. Dzieci poprzez czas spędzony z rodzicami  i poprzez zabawę utrwalały sobie treści patriotyczne a rodzice mogli podpatrzeć  pracę i zachowanie swoich dzieci w grupie. W zajęciach dzieci podejmowały różne zadania m.in. kolorowały flagi (praca z zegarem i sygnalizatorem daltońskim), rysowały małego Polaka i Polkę- dorysowując do koła całą postać (praca w parach), układały godło ( praca w zespołach), wspólnie z rodzicami tworzyliśmy flagę i razem bawiliśmy się przy muzyce. Falując chustą biało- czerwoną dzieci recytowały wiersz pt. „Barwy Ojczyste”. Utrwaliliśmy również piosenkę „Nasza Polska” a do piosenki Jestem Polką i Polakiem zatańczyliśmy z rodzicami. Na zajęciach pracowaliśmy metodą planu daltońskiego, rodzice mogli z bliska poznać na czym ta metoda polega i jak pracują nią dzieci. „Zajęcia otwarte” to też jedno z zadań w Międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Podsumowując wspólne działania można stwierdzić- choć jesteśmy jeszcze mali  czujemy się już dumni  z bycia Polka i Polakiem.