Spotkanie z Kominiarzem

W ramach realizacji programu Preorientacji zawodowej w   piątek 23.11.18 odwiedził nasze przedszkole Kominiarz, który w bardzo  ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki miały też okazję poznać sprzęt niezbędny do wykonywania codziennych zadań kominiarza. Dzieci mogły obejrzeć, a nawet dotknąć wszystkie przywiezione narzędzia.

Pan Tomasz opowiedział, co należy do jego obowiązków, a także o tym, jak często powinniśmy wzywać kominiarza do kontroli i czyszczenia komina. Wspomniał również, czego nie powinniśmy palić w piecu i wyjaśnił dzieciom, jak może dojść do pożaru, gdy nie przestrzegamy tych zasad. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, jak ważna jest coroczna wizyta kominiarza w każdym domu, w którym pali sie w piecu lub koinku.