Powiatowy Parlament Przedszkolaka

Powiatowy Parlament Przedszkolaka obradował tym razem w naszym rodzinnym mieście, a dokładniej w Regionalnym Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej. Nasi mali parlamentarzyści: Emilka, Antek i Filip zaprosili swoje koleżanki i kolegów z grupy, aby kolejny raz przed panią starostą Małgorzatą Domagałą, swoimi rodzinami, przedszkolakami z pozostałych gmin powiatu i przed Radnymi Powiatu zaprezentować, krótką opowieść o Wielkiej Brytanii.  Podróż po krajach Unii Europejskiej, w jaką zabrali nas koledzy i koleżanki z okolicznych gmin była wspaniałą przygodą. Podczas obrad, można było podziwiać prace plastyczne wykonane przez dzieci z rodzicami mówiące o naszej uchochanej Polsce, a wszystko to w związku z obchodami 100- rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niezwykle doniosłym momentem spotkania, był wielopokoleniowy bal rozpoczęty polonezem, na czele którego wędrowały przedszkolaki z polską flagą. Za udział we wszystkich obradach I Powiatowego Parlamentu Przedszkolaka dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a przedszkole podziękowanie. To były niezwykle udane spotkania!

Projekt „Powiatowy Parlament Przedszkolaka” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Programu INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014–2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz ze środków budżetu państwa.