Przedszkolaki poznają historię Kostrzyna nad Odrą

Leżący przy ujściu Warty do Odry Kostrzyn, zawsze był miejscem o doskonałych możliwościach obronnych. Po wzniesieniu fortyfikacji kostrzyńskiej twierdzy szybko stały się one najnowocześniejszymi na świecie. Składały się z sześciu bastionów spiętych murami i otoczonych fosą. Kostrzyńska twierdza przetrwała wojnę trzydziestoletnia i siedmioletnią. Do naszych czasów przetrwały trzy z pierwotnych szczęściu bastionów. Na kartach historii czytamy, że te trzy niezachowane bastiony nie zostały zniszczone w czasie walk, ale rozebrane po zakończeniu I wojny światowej.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w ramach realizacji Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” w dniu 25.09.2018 r. odwiedziły ruiny Starego Miasta. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Twierdzy Kostrzyn nasze przedszkolaki miały okazję zwiedzić fortyfikacja obronne. W muzeum oglądały grafiki i stare zdjęcia przedstawiające Kostrzyn w latach swej świetności i dzieje miasta. Spacerując uliczkami ruin mogły zobaczyć ogrom zniszczeń poczynionych podczas wojen i przybliżyły wiedzę na temat dziejów Twierdzy i Miasta Kostrzyn na przestrzeni dziejów.

Dziękujemy dyrektorowi i pracownikom Muzeum Twierdzy Kostrzyn za tak wspaniałą lekcję historii.