Przedszkole Promujące Zdrowie

Rok szkolny 2018/2019 w naszym rozpoczęliśmy od otrzymania radosnych wieści z rąk p. Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podejmowane przez przedszkole od wielu lat działania w ramach sieci placówek promujących zdrowie, zostały docenione, a nasze przedszkole przyjęto do grona Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Zdobycie niniejszego wyróżnienia, nie byłoby możliwe bez wsparcia rodzin naszych wychowanków, za co serdecznie Państwu dziękujemy. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że przedszkole pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie, jest on wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r., koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Niniejsze założenia wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola. Obszar promocji zdrowia to inwestycja w przyszłość dzieci, dlatego zagadnienie to jest nam szczególnie bliskie. :)