Polsko- Niemiecki Piknik Ekologiczny

W piątek 15 września 5 i 6-l wzięły udział w Polsko- Niemieckim Pikniku Ekologicznym. Podczas pikniku dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, odwiedzając stoisko pszczelarzy. Dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny można spotkać w Parku Narodowym Ujście Warty. Wykonywały zabawki z odpadów, ekologiczną biżuterię, ozdabiały eko- torby na codzienne zakupy. Obserwowały w jaki sposób powstaje papier czerpany. Miały okazję uczestniczyć w wielu grach i zabawach związanych z przyrodą, ekologią. Podziwiały modę ekologiczną, a także występy szkoły tańca Quest. Na scenie zaprezentowały się  nasze 4 koleżanki z grupy "Krasnale" Wiktoria, Hania, Maja i Kornelia, a także absolwentki Ania Dawidziak i Kornelia Szandurska, brawo dziewczyny, byłyście świetne! :) Podczas pikniku prowadzona była zbiórka plastikowych butelek, za każde 10 otrzymaliśmy zioła w doniczce m.in. miętę, rozmaryn, bazylię do naszych przedszkolnych kącików przyrody. Drodzy rodzice serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie przy zbiórce butelek. Wszystkie przedszkolaki dobrze się bawiły przy energetycznej Zumbie, a także otrzymały drobne upominki. To był bardzo miły dzień, w którym dzieci poprzez zabawę uczyły się, że dbanie o naszą planetę nie jest niczym trudnym i z powodzeniem mogą się podjąć tego zadania.