To takie proste!
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

19 czerwca br. aktorzy Agencji Artystycznej ,,Horyzont” w Krakowie wystąpili dla dzieci w przedstawieniu edukacyjnym ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą” . Podczas przedstawienia dzieci miały okazje poznać Kubusia, który marzył by zostać piratem. Nasze przedszkolaki starły się nakłonić bohatera aby słuchał rad taty. Niestety Kubuś mimo wszystko sam poszedł na plaże, spotkał tam pirata  i wbrew wszystkiemu co sądził okazało się, że bycie piratem nie jest niczym dobrym. Nasz bohater wraz za dziećmi rzucił zaklęcie na złego pirata i od tego czasu groźny pirat stał się dobry i pomocny dla ludzi. Dobry pirat został ratownikiem wodnym i  zapoznał dzieci ze znaczenie  białej i czerwonej flagi na plaży oraz  znakami ,,Zakaz pływania” oraz ,,Plaża strzeżona”. Na koniec dzieci bez problemu wiedziały co oznaczają flagi oraz na której plaży mogą się kąpać. Dodatkowo dzieci już wiedzą gdzie szukać pomocy w momencie gdy zgubią się na plaży, że same nie mogą wchodzić do wody oraz znają zasady bezpieczeństwa nad wodą. Dziękujemy aktorom za wspaniałe przedstawienie oraz życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

W maju dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, wzięły udział w konkursie pt. ,,Urzędnik w oczach dziecka”, organizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wyobraźni, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Pracę można było wykonać wykorzystując dowolną technikę. Dzieci wyklejały, wycinały, kolorowały, malowały farbami, stworzyły prace 3D. I chociaż temat konkursu nie wydawał się początkowo, być łatwy i bliski dziecku, przedszkolaki ochoczo podjęły się postawionego przed nimi wyzwania. W ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej zapoznane zostały z zawodem urzędnika oraz z tym, co należy do jego obowiązków. Swoje prace do konkursu zgłosiło 3 przedszkolaków z grupy 5 i 6 latków i to właśnie wśród nadesłanych z naszego przedszkola prac, doceniono pracę Aleksa Reszutka, która zajęła zaszczytne II miejsce! Nagrodę na ręce przedszkola przekazał Pan Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy i życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. To wielki sukces naszego przedszkolaka, cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy!

 

Galeria zwycięskich prac, do obejrzenia pod adresem:

 

https://www.lubuskie.uw.gov.pl/biuro_organizacyjne_i_kadr/aktualnosci_biuro/Konkurs_Urzednik_w_oczach_dziecka_rozstrzygniety/idn:19771.html

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

19.06.2019r., Tygryski miały okazję zwiedzać drukarnię, w której wykonuje się nadruki na odzieży oraz na przedmiotach codziennego użytku. Przedszkolaki poznały wszystkie etapy powstawania nadruku na koszulce. Samodzielnie tworzyły wizerunek krasnala, który będzie towarzyszył im w grupie 6 latków. Dzieci były zafascynowane powstawaniem wzoru na ich własnej koszulce oraz pracą jakie wykonują maszyny znajdujące się w drukarni. Dziękujemy firmie Other Tess oraz rodzicom Hani za zaproszenie  i umożliwienie samodzielnego wydrukowania logo na koszulce. Było super!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19

14 czerwca 2019 r.  w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie starszaków.

Dzieci z grupy „Krasnale” pod kierunkiem nauczycieli rozpoczęły uroczystość wspaniale zatańczonym Polonezem. Rodzice nie kryjąc wzruszenia, mocno oklaskiwali małych artystów.

Otwarcia uroczystości dokonały - wychowawczyni grupy Anna Karpezo oraz dyrektor przedszkola Elżbieta Strof. - dziękując za współpracę wszystkim zaangażowanym w życie przedszkola rodzicom i złożyły w imieniu swoim, jak i pracowników serdeczne podziękowania i życzenia. W dalszej części uroczystości głos zabrały dzieci, które przedstawiły bogaty program artystyczny. Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze na temat kończącego się czteroletniego pobytu w przedszkolu, wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji były prezentacją umiejętności zdobytych w trakcie całego roku.  

Po wspaniałej części artystycznej przyszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola. Rodzice również złożyli podziękowania dyrekcji, opiekunom grupy oraz personelowi wspomagającemu za trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom, a także za angażowanie dzieci w przygotowanie wspaniałego występu pożegnalnego i wielu innych uroczystości przedszkolnych, które zawsze kończyły się wielkimi brawami.

Wszyscy wspaniale się bawili i nie zabrakło nawet łez szczęścia i wzruszenia. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wykonaniem pamiątkowych zdjęć. Ogromne podziękowania dla rodziców za współpracę i wielkie zaangażowanie.

                                                                                           

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-18

Dnia 07.06.2019 roku dzieci z grup 5 i 6 latków uczestniczyły w XX Polsko-Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli w Strausbergu. Przed przystąpieniem do poszczególnych konkurencji zawodnicy wzięli udział w uroczystym otwarciu Olimpiady: wysłuchali hymnu olimpijskiego i zapalono Znicz Olimpijski. 34  Drużyny rywalizowały ze sobą m. in. w biegu slalomem z taczką, sprincie, rzucie piłką lekarska na odległość, skokach w workach, biegu z hulajnogą i konkurencji w dużej sztafecie. Na zakończenie wszystkie drużyny uczestniczyły w teście kondycyjnym. Zmagania przebiegały zgodnie z zasadami walki fair-play i były bardzo zacięte. Zawodnicy walcząc o kolejne miejsca dla swoich drużyn wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim ogromną radością z wyników swoich i kolegów. Pogoda nam dopisała, humory również. Jedni wygrywali, drudzy przegrywali, jednak wszyscy bawili się świetnie. Olimpiada była okazją do spotkania się dzieci sąsiadujących ze sobą przedszkoli nie tylko z naszego kraju, ale i Niemiec oraz konfrontacji własnych umiejętności z umiejętnościami rówieśników. Wróciliśmy wszyscy szczęśliwi i zadowoleni. Dużego wsparcia udzielili nam obecni z nami rodzice. Dziękujemy Wam rodzice za to, że nas wspieraliście, kibicowaliście i dzielnie wytrwaliście z nami do końca.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Kodowanie na dywanie- „zajęcia otwarte” u Smerfów

W piątek 7 czerwca 2019 r.  zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte o tematyce "Kodowanie na dywanie" aby pokazać im na czym ono polega. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności z kodowania, odtwarzając kod z kolorowych koralików.  Dzieci i rodzice z dużym zaangażowaniem budowali wieże z kolorowych kubeczków według otrzymanego kodu z warunkiem.  Tworzyliśmy trasę na łące dla ozobota oraz poznaliśmy robota Photona.  W tym roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ! w ramach którego realizowaliśmy inspirujące zadania. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość nabycia nowych umiejętności i poznania zasad programowania. Dzięki programowaniu dzieci rozwijają umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia a przy okazji dobrze się bawią. Wspólnie spędzony czas sprawił wiele radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Okazało się, że Smerfy bardzo dobrze radzą sobie z początkami programowania – kodowaniem. Do przeprowadzenia zajęć wcale nie potrzebujemy sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych, na przykład maty, kubki, specjalne plakietki, symbole, puzzle. Dziękuję Rodzicom za poświęcony czas i wspólną zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-09

Dnia 3 i 4.06.2019r., z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole przy pomocy rodziców zorganizowało wycieczkę do Rodzinnego Centrum Rozrywki ,,Uśmiechnięta Planeta'' w Kunowicach. Była to podróż na planetę, na której priorytetem jest dobra zabawa, bajeczne urodziny, rozwijanie pasji i miłe spędzanie wolnego czasu. Przede wszystkim wspólnie i aktywnie. To miejsce pozwoliło naszym przedszkolakom unieść się nad ziemią i na chwilę oderwać od rzeczywistości. Do dyspozycji dzieci były między innymi: labirynty z elementami parku linowego, strefa armatek, fontanna i basen z kuleczkami, tyrolka, interaktywna podłoga, kącik malucha, trampliny a także miejsce do odpoczynku po 2 godzinach świetnej zabawy! Bardzo ważnym elementem tej wycieczki było także przeprowadzenie rozmowy przez pracowników sali zabaw na temat zasad bezpieczeństawa podczas zabawy oraz omówinie tego w jaki sposób należy poruszać się po sali. Dziękujemy serdecznie wychowawcom i rodzicom! Na pewno jeszcze odwiedzimy to miejsce ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-08

Dnia 5.06.2019r., Tygryski i Krasnale odbyły wycieczkę do przepięknej Filharmonii Gorzowskiej. Przedstawienie, którego byli widzami wywołało u Nich wiele radości, ponieważ aktorami występującymi na scenie były dzieci. Opowieść o Pippi pozwoliła im zrozumieć jak ważne jest dzieciństwo w czasie całego życia, że jest to najpiękniejszy okres w ich życiu. Zapragneły by trwało jak najdłużej. Dowiedziały się również, że w życiu dorosłym czeka ich wiele poważnych decyzji oraz że czasami nie jest tak kolorowo i wesoło jak w czasie dzieciństwa. Po przedstawieniu autokarem bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-05

Dnia 3.06.2019r., rodzice Naszych przedszkolaków wcielili się w rolę prawdziwych aktorów. Z okazji Dnia Dziecka jako prezent niespodzianka przedstawili fragment bajki ,,Kopciuszek''. Nasze przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem, stroje, świetny makijaż oraz przygotowane tło i rekwizyty sprawiły że, dzieci poczuły się jak w prawdziwym teatrze. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i niespodziankę dla Naszych miluśińskich ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-03

Dzień Rodziny 2019 r. już za nami!

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka i odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w tym roku nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję  świętować Dzień Rodziny podczas Festynu, który odbył się w przedszkolu 31 maja pod hasłem "Dzień rodziny na sportowo". Celem naszej imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób. Spotkanie rozpoczęliśmy od gorącej rozgrzewki poprowadzonej przez WF Kostrzyn, po czym rozpoczęto sportowe zmagania. Rodzice i inni członkowie rodzin wspólnie z dziećmi chętnie brali udział w konkurencjach sportowych Po sportowych emocjach, czekały na nas stacje rekreacyjne, dmuchane zamki, bańki mydlane stacje malarskie oraz   popcorn, wata cukrowa, fontanna czekoladowa, mnóstwo owoców i łakoci . Nie zabrakło też pysznej grochówki i grillowanych kiełbasek.  To był niezwykle udany dzień, który zostanie w naszej pamięci na długi czas!

Pragniemy skierować w Państwa stronę serdeczne podziękowania za zaangażowanie i owocną współpracę podczas organizacji tego niezwykłego wydarzenia. Tylko dzięki Państwa wsparciu, mogliśmy zapewnić dzieciom tak wiele atrakcji.  Dziękujemy za każdy najmniejszy gest, który jest dla nas niezwykle cenny i umacnia nas w przekonaniu, że wspólnie podejmowane działania na rzecz dzieci przynoszą rezultaty o jakich mogliśmy tylko pomarzyć :-) .

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy

 Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą

                   

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

Dnia 23.05.2019r., Krasnale zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte. Tematem zajęć było kodowanie według podanego kodu za pomocą kolorowych kubeczków, projektowanie drogi dla Ozobota oraz zabawa z naszym nowym robotem Photonen, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz świetną zabawę ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23

Dzień Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.  Dzisiejszy dzień był tym szczególnym dla Kotków z naszego przedszkola. Najmłodsza grupa dzieci na tę okoliczność przygotowała dla rodziców część artystyczną: dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń i oglądali program artystyczny. Po występie były całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać więzi rodzinne, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

Dnia 14.05.201r., Krasnale zwiedzały pobliski Komisariat Policji w ramach realizacji Programu Preorientacji Zawodowej. Dzieci poznały zawód policjanta. Podczas wycieczki miały okazję zobaczyć jak wygląda policyjna dyżurka oraz dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Przedszkolaki zobaczyły rówież pomieszczenia, w których przebywają zatrzymani, a także miały możliwość obejrzenia nowego radiowozu oraz usłyszeć syreny alarmowe. Spotkanie było również okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na ulicy; do utrwalenia numerów alarmowych. Dziękujemy za miłe spotkanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-20

„Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,

Sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne,

Sprintem do maratonu po zdrowie na mecie,

sprintem do maratonu wygrać je możecie.”

 

Okres przedszkolny ma szczególne znaczenie dla kształtowania motoryczności dzieci. Dzięki aktywności ruchowej, dziecko poznaje otoczenie i opanowuje nowe umiejętności. Pamiętając, że aktywność ruchowa dla przedszkolaków to zabawa i czysta forma rekreacji 17.05.2019 o godzinie 12:00 podjęliśmy,  jako cała społeczność przedszkolna udział w niezwykłym wydarzeniu jakim jest V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Pogoda dopisała, przybyli rodzice i zaproszeni goście. Każdy uczestnik maratonu został oznaczony numerem startowym. Nie zapomnieliśmy, że przed każdymi zawodami ważna jest rozgrzewka, tym razem poprowadzona przez naszą panią dyrektor.  W maratonie wziął udział Mały Miś, bowiem zmisiowana grupa 4- latków nadal realizuje projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz podejmowanie różnych aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Jednym, a zarazem ostatnim z modułów projektu jest „Moduł aktywności sportowe”, którego zwieńczeniem jest dołączenie zmisiowanej grupy, do wydarzenia „Sprintem do maratonu”- co też uczyniliśmy. Gdy rozgrzewka dobiegła końca wszyscy udali się na linię startu. Sygnałem do startu był dźwięk wydobywający się z trąbki kibica, z tym zadaniem zmierzył się jeden z rodziców naszych przedszkolaków. Trasa prowadziła wokół przedszkola, a biegnących uczestników było, aż 115. Dzieci w skupieniu biegły, starając się jak najszybciej dobiec do mety. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się bowiem zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, aktywnie spędzając czas wolny. Wysiłek biegaczy został doceniony i nagrodzony, każdy otrzymał medal i gratulacje. Po ceremonii rozdania medali na uczestników czekał warzywno- owocowy poczęstunek regeneracyjny w myśl założeń Przedszkola promującego zdrowie, o który zadbali rodzice, na których zawsze możemy liczyć. Celem niniejszego działania było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy podjęli z nami wyzwanie! To był wspaniały, wspólnie spędzony czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

08.05.2019 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski będący ukoronowaniem całorocznej realizacji w przedszkolu tematyki przybliżającej dzieciom wiedzę o zawodach, a prowadzonej w ramach Programu preorientacji zawodowej. W trakcie roku szkolnego przedszkolaki poznały wiele profesji na żywo odwiedzając duże i małe zakłady pracy oraz osoby wykonujące dany zawód. W przedszkolu również gościliśmy wielu przedstawicieli różnorodnych zawodów.

A teraz spotykaliśmy się na scenie, recytowaliśmy i z podziwem słuchaliśmy o zawodach.

To piękne wydarzenie sprawiło wszystkim uczestnikom ogromną radość, zarówno tym na scenie jak i na widowni. Mogliśmy poczuć wiele emocji.   Był to profesjonalny konkurs recytatorski, więc nie obyło się bez dyplomów i nagród za piękne występy dla małych uzdolnionych przedszkolaków.

Gratulujemy z całego serca wszystkim wykonawcom!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-09

7.05.2019r. przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w konkursie patriotycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4. Możemy być z nich dumni,zaprezentowali sie wspaniale! Pięknie wyrecytowali  wiersze patriotyczne, byli przy tym  przebrani w stroje związane z naszym krajem. Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07

Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne,dlatego też, 25 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Akcja ta, łącząc naukę z zabawą przyczyniła się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Celem inicjatywy była popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-26

12.04.2019 r.  w PM 2 już po raz drugi odbył się konkurs dla dzieci i rodziców „Przedszkolny Masterchef”. Konkurs jest ukoronowaniem całorocznych działań nauczycieli i ekspertów, w czasie których dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą oraz szeroko pojmowanego zdrowia fizycznego i psychicznego zgodnie z realizowanym programem profilaktyki i promocji zdrowia. W tym roku, do konkursu zgłosiło się dziewięć drużyn. Wśród głównych potraw i przekąsek królowały soki owocowe i przeciery owocowo-warzywne, Carpaccio z buraka, zdrowe kanapeczki z chlebka własnego wypieku i dżemu wyrobu domowego, tosty z owocami, szaszłyki i jeżyki owocowe. Nie zabrakło też zdrowych łakoci - tortu bezowo-owocowego oraz ciasteczek owsianych z czekoladą.

Wykwalifikowana grupa „ekspertów kulinarnych” składająca się z przedszkolaków oraz pracowników przedszkola z niecierpliwością oczekiwała na efekty pracy drużyn.   Gdy tylko gotowe potrawy, przekąski, przeciery i soki wystawiono na pięknie udekorowanych stołach przystąpiono do degustacji. W mig wszystko zniknęło ze stołów i uznano, że wszyscy zasługują na najwyższe gratulacje. Po takiej bombie witaminowej dzieci wróciły do sal uśmiechnięte i pełne zapału do zabawy.

Do zobaczenia za rok :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-12

Dnia 10.04.2019 r w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru „Blaszany Bębenek”, którzy wystąpili dla dzieci w przedstawieniu „Smerfy i zaczarowany medalion”

Była to opowieść o przygodach smerfów, które znalazły dziwny medalion w lesie. Jak się okazało był to medalion czarownicy, która przez swą nieroztropność gubiąc go straciła swą czarodziejską moc. W wyniku czarów medalionu we wiosce nastąpiło szereg dziwnych sytuacji. Maruda przestał narzekać, Ważniak przechwalać swoich umiejętności, a Zgrywus zamiast psocić stał się poważny. Aby odnaleźć medalion czarownica poprosiła o pomoc Gargamela i razem wyruszyli do lasu, gdzie czekały ich zabawne i pouczające przygody.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-11

Kajakarstwo jest dyscypliną olimpijską, ale też ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury w towarzystwie najbliższych lub dobrych znajomych. Na przestrzeni ostatnich lat kilkudniowe spływy stały się ciekawą alternatywą dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą i aktywny wypoczynek. 

Dnia 08.04.2019 r. gościliśmy w przedszkolu tatę jednej z naszych wychowanek, który z wielka pasja opawiedział dzieciom o kajakarstwie. Zapoznał dzieci z budową kajaka, akcesoriami potrzebnymi do bezpiecznego pływania oraz zasadami bezpieczeństwa. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia kamizelki ratunkowej i posiedzenia w kajaku. Bardzo dziekujemy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-09

08.04.2019 r. Kotki z naszego przedszkola wybrały się do ogrodu działkowego w celu zaobserwowania wiosennych prac w ogrodzie. Obserwowały sposób przygotowania ziemi pod zasiew lub sadzenie. Poznały narzędzia ogrodnicze. Obserwowały wiosenne kwiaty, kwitnące drzewa, a co najważniejsze oddychały świeżym przesyconym aromatem kwiatów powietrzem

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-09

Dzień 4.04.2019r., w naszym przedszkolu był dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki na zajęciach poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, o tym że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku a także degustacją marchewkowego ciasta. Był to dzień w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04

Dnia 3.04.2019r. Tygryski i Krasnale  wybrały się na wycieczkę do laboratorium chemicznego w Stanowicach. Podczas zajęć dzieci przeprowadziły eksperymenty z dziedziny chemii. Przedszkolaki podczas doświadczeń wykonywały wszystkie czynności samodzielnie i obserwowały zachodzące reakcje. Wizyta w laboratorium umożliwiła naszym milusińskim  nabycie nowej wiedzy i umiejętności, rozwijanie wyobraźni, ale przede wszystkim aktywne spędzenie czasu na doskonałej zabawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-03

Dnia 2.04.2019r., Tygryski miały okazję uczestniczyć w zajęciach z psychologiem z Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej pt., Uważność i spokój żabki. Zajęcia mały na celu pokazanie dzieciom jak należy opanować swoją złość gdy jesteśmy zdenerwowani. Przedszkolaki poznały kilka ćwiczeń ruchowych oraz oddechowych pozwalających wyciszyć się oraz jak radzić sobie w stresujących sytuacjach a także odkryły swój magiczny przycisk ,,pausy'', który automatycznie ich uspakaja i poprawia humor. Dziękujemy bardzo za ciekawe spotkanie pracownikom Poradnii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-02

Przedstawienie edukacyjne „Łakocie Jasia i Małgosi"

27 marca w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Łakocie Jasia i Małgosi” Dzieci miały okazję poznać na nowo tą znana baśni braci Grimm, bowiem aktorzy nadali jej charakter profilaktyczny. Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom podczas spektaklu o zasadach zdrowego odżywiania oraz o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z obcymi. Przedstawienie było również okazją do przypomienia jak ważne są wartości takie jak dobro, przyjaźń i współpraca. Wartka akcja oraz możliwość uczestniczenia w spektaklu spotkała się z wielką aprobatą naszych przedszkolaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-29

,,Jaskółka, Bocian
Żuraw, Kukułka
Nad domem robią
Wesołe kółka

Słowik i Czajka
Też już wracają
Bo u nas cieplejsze
Dni nastają

Wiosna! Już wiosna
Słychać świergoty
Wiosna już wiosna
Zajrzyj za płoty''

-Agata Dziechciarczy-

 

Dnia 26.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola miały okazje spotkać się z pracownikami Parku ,,Ujście Warty”. Podczas zajęć, dzieci odkrywały tajemnicy wiosny. Miały okazję z bliska zobaczyć poroże sarny oraz gniazda ptaków między innymi jaskółki czy rudzika. Dowiedziały się jakie kolory mają jajka ptaków, jak i dowiedziały się dlaczego małe dziki mają paski. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się plastikowym ptakom i bez problemu rozpoznawały ptaszki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

Woda jest życiodajnym płynem, składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich organizmów na kuli ziemskiej. 22 marca był idealnym dniem dla przypomnienia wszystkim o potrzebie dbania o wodę, w tym dniu bowiem Obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Wolę wodę” w naszym Przedszkolu cyklicznie realizowane są różne tematy związane z wodą oraz promowaniem picia wody, jako niezbędnego składnika zrównoważonej diety. Jednak 22 marca, aby głębiej podkreślić Światowy Dzień Wody, w przedszkolu odbyły się różnorodne zabawy i zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, że woda potrzebna nie tylko do picia, że bez po prostu niej nie byłoby życia. W czasie tych zajęć dzieci miały możliwość obcowania, doświadczania i zabawy z wodą: poznały jej właściwości za pomocą rożnych zmysłów: smaku, węchu, wzroku, dotyku. Uczestniczyły też w różnych doświadczeniach i zabawach badawczych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

Realizując Program Preorientacji Zawodowej dnia 22.03.19r., dzieci z grupy Tygryski podczas Warsztatów krawieckich zostały zapoznane z zawodem krawcowej. Dzięki uprzejmości mamy Antosi, która podzieliła się z nami swoją pasją jaką jest szycie, dzieci poznały: sposób szycia na maszynie, przybory i narzędzia jakie wykorzystuje krawcowa w swojej pracy. Tygryski oglądały i poznały różne materiały krawieckie, następnie wybrały własny wzór, zaprojektowały na nim samodzielnie Wielkanocnego zajączka a następnie prowadząca warsztaty zszyła go na maszynie. Bardzo dziękujemy mamie Antosi za zorganizowanie warsztatów i podzielenie się z Nami swoją pasją.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

Dnia 22.03.2019r., Krasnale wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas zwiedzania przedszkolakom towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ były na pierwszej w swoim życiu prawdziwej lekcji i pierwszy raz zasiadły w szkolnych ławkach. Miały również okazję poznać uczniów klasy II, ich wychowawczynię oraz uczestniczyć razem z Nimi w przerwie lekcyjnej. Dzięki temu spotkaniu poznały zasady panujące na lekcji a także podczas przerwy na szkolnym korytarzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

„Pierwszy Dzień Wiosny”
21 marca dzieci z naszego Przedszkola wspólnie z przyjaciółmi z Przedszkola Integracyjnego „Jaskółcze gniazdo” w Golzow (Niemcy) - uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę i pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzannami, kwiatami i bębenkami, przemaszerowaliśmy ulicami naszego osiedla skandując hasła: „Wiosno przyjdź - Zimo odejdź” oraz śpiewając piosenki. Kolorowym korowodem udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekała na nas sama królowa Zima, oddaliśmy jej przygotowane kukły, zaśpiewaliśmy piosenkę „Uciekaj zimo” i w ten oto sposób na dobre ją pożegnaliśmy. Odeszła od nas dźwigając wielką walizkę i Marzanny. Gdy tylko Królowa Zima zniknęła za zakrętem w ogrodzie pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-21

Tygryski i Krasnale stworzyły w swoich salach piękne wiosenne kąciki przyrody. Sadziły cebulę, fasolę oraz zasiały rzeżuchę. Sale stały się piękne i kolorowe, wchodząc do nich czuć zbliżającą się wiosnę. Od dziś przedszkolaki będą pełnić dyżury przy swoich wiosennych kącikach, doglądać, podlewać oraz obserwować etapy rozwoju roślin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-18

David Lewis stwierdził: „Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju”.

Dlatego 12 marca 2019 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się II Przedszkolny Dzień Talentów. Celem prezentacji było rozwijanie zdolności, umiejętności i talentów dzieci, radzenie sobie z emocjami na forum grupy, stworzenie radosnej atmosfery podczas spotkania we współpracy z rodzicami (przygotowanie dzieci). Dzieci zaprezentowały swoje talenty: sportowe, taneczne, recytatorskie, plastyczne, konstrukcyjne. Dień talentów był bardzo ekscytującym dla przedszkolaków wydarzeniem, w którym przełamywały tremę występując przed publicznością, zachęcały rówieśników do rozwijania swych pasji. Prezentacja hobby i zainteresowań, była także okazją do promocji aktywnego trybu życia, w którym wysokie technologie nie są jedynym sposobem na spędzanie czasu wolnego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12

Dnia 6.03.2019r., grupa Tygrysków odwiedziła Dom Seniora, a w szczególności mieszkające tam Panie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny pt. ,,Żuraw i czapla'', zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz recytowały wiersze. Po występach wręczyły własnoręczne wykonane kwiaty oraz złożyły życzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-06

Dnia 6.03.2019r., grupa Krasnali odwiedziła Ośrodek Pomocy Społecznej, a w szczególności mieszkające tam Panie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz recytowały wiersze. Po występach wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty oraz złożyły najsedeczniejsze życzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-06

Zajęcia te to terapia, która polega na wzroście zdolności percepcyjno-poznawczych, socjalizacji, uzewnętrznieniu przeżyć i doznań oraz usprawnieniu możliwości ruchowych. Jest to relaksacja pozwalająca na odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń i frustracji. Zajęcia te mają na celu pobudzanie wszechstronnego rozwoju dziecka, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień artystycznych. Stwarzają możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznych. Rozwijają sprawność manualną, podnoszą poziom samoakceptacji oraz pomocne są w rozładowaniu negatywnych napięć, emocji czy agresji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-06

Wyobrażając sobie salę przedszkolną zazwyczaj mamy na myśli pięknie umeblowane pomieszczenia z oszałamiającą wręcz ilością zabawek. Przedmioty takie, jak samochodziki, klocki czy lalki i maskotki to obowiązkowe elementy wyposażenia w każdym przedszkolu. Jednak w naszym przedszkolu zabawki wyjechały na tygodniowe wakacje, a w ich miejsce zawitały kartony, rolki, pudełka, butelki, zakrętki, sznurki, rurki, tuby i wiele różnych rzeczy, które zabawkami nie są. Ale było tak do czasu, gdy trafiły na nasze przedszkolaki.

 

Początkowo dzieci próbowały odnaleźć się w nowej rzeczywistości, szybko jednak zaczęły tworzyć. Najpierw samochody, domki, bazy, a był to zaledwie początek możliwości naszych przedszkolaków. W salach powstały całe miasta z bankami, sklepami, aptekami, nie brakowało też zakładów usługowych takich jak: salon kosmetyczny, fryzjerski. Powstały również biura, hotele, więzienie, a nawet zoo.

Wielką frajdą była możliwość przejażdżki kartonowym autem, czy lot samolotem, jazda kartonową windą z upchanymi pasażerami (na zasadzie ilu nas się zmieści w kartonie?). Radość dzieciom sprawiało przechodzenie tunelem zrobionym z kartonowych pudeł, bycie prezesem banku, właścicielem sklepu, kosmetyczką czy strażnikiem w więzieniu.

"Tydzień bez zabawek” był doskonalą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności przedszkolaków, prowokował do działania. Podczas tworzenia dzieci uczyły się sklejać taśmą oraz klejem na gorąco, tapetować lub malować kartonowe domy. Wycinały, wydzierały, kleiły, wiązały. Dodatkowo zdobyły umiejętność sztuki negocjacji i doskonaliły umiejętności rozwiązywania konfliktów. Szczególnie starszaki chętnie pomagały młodszym kolegom i współpracowały z rówieśnikami. Ogromną dumą napawało je wykonanie zabawki według własnego projektu! Dzięki tym działaniom każdy przedszkolak przełamał brak wiary we własne możliwości i poznał radość tworzenia, doskonaląc przy okazji swe umiejętności manualne oraz plastyczno-techniczne.  Dzieci nauczyły się, że do wspaniałej zabawy wystarczy jedynie odrobina wyobraźni. Przekonały się, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu bądź z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem.

Dziś, gdy zabawki wróciły na półki, wiemy jedno, za rok też wyślemy je na wakacje. Może nawet na dłużej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04

Dnia 27.02.2019r., Tygryski wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas zwiedzania przedszkolakom towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ były na pierwszej w swoim życiu prawdziwej lekcji i pierwszy raz zasiadły w szkolnych ławkach. Miały również okazję poznać uczniów klasy I, ich wychowawczynię oraz uczestniczyć razem z Nimi w przerwie lekcyjnej. Dzięki temu spotkaniu poznały zasady panujące na lekcji a także podczas przerwy na szkolnym korytarzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-22

Nauka korzystania z zegara wpisana jest w program nauczania szkolnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by godziny odczytywały już młodsze dzieci. Wprawdzie znajomość zegara wskazówkowego w obecnych czasach nie wyklucza normalnego funkcjonowania w społeczeństwie (chyba każdy zgodzi się z tym, że zegary cyfrowe wyparły te ze wskazówkami), jednak umiejętność odczytywania godzin jest niezbędna, poza tym nauka godzin na zegarze wskazówkowym może być również wspaniałą zabawą i tak właśnie było podczas dzisiejszych zajęć. Przedszkolaki dowiedziały się jak działa zegar oraz jaką funkcję pełni mała i większa wskazówka. Wykonały również samodzielnie zegar by utrwalić sobie wiadomości z zajęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-20

,,Twój dom" - Wanda Chotomska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.

I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.

W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-18

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - kto to taki? Babcie i Dziadkowie!
 
Dnia 14 i 15.02.2019r, w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie oraz sprawienie ogromniej radości swoim wnukom, a także składamy podziękowania dla rodziców za pomoc w zorganizowaniu imprezy!


 
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

Już niedługo uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tygryski własnoręcznie przygotowały piękne i pachnące mydełka, co okazało się świetną zabawą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-12

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 w tym roku przypada na dzień 11 lutego (poniedziałek). Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób. "112" to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Obyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać, bo oznaczałoby to, że mamy kłopoty.

W jakich sytuacjach dzwonić pod ten numer, a w jakich nie? Jak rozmawiać z dyspozytorem i jakich informacji mu udzielić. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, jakie zagrożenie może nas spotkać, ale najważniejsze aby uczyć dzieci co powinny wówczas zrobić i aby bez paniki potrafiły wezwać pomoc. W naszym przedszkolu 5 i 6  latki utrwalały te zasady podczas Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego, który rozpoczęły wysłuchaniem opowiadania „Kuba i Cukierki”,  potrafiły dokonać oceny zagrożenia sytuacji, zadawały istotne pytania oraz udzielały odpowiedzi. Wykonały samodzielnie telefon komórkowy, który wykorzystały podczas odgrywania  scenek, gdzie  doszło do potrącenia pieszego,  wzywały pomoc, utrwalając zasady przekazywania informacji dla dyspozytora, udzielały pierwszej pomocy jako świadek zdarzenia i jako profesjonalny lekarz. Rozwiązywały łamigłówki na temat bezpieczeństwa. Podczas zajęć wychowawca  przypomniał również dzieciom  czego nie wolno robić bawiąc się w czasie zabaw zimowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-11

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  wszystkie przedszkolaki  pamiętają o swoich najbliższych i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienia w dniu 07 i 08 lutego. Święt Babci i Dziadk, to świeto, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-08

Krasnale brały udział w kolejnych zajęciach z cyklu ,,Bezpieczni w sieci''. Zadaniem ich było zaprojektowanie własnej mapy pojęciowej na temat korzyści jakie daje Nam Internet. Przedszkolaki zrobiły to za pomocą znaków graficznych oraz krótkich wyrazów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-07

Dnia 06.02.2019r., Kotkii zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte pod tytułem ,,Kolorowe kodowanie''. Podczas spotaknia  rodzice dowiedzieli się jak wprowadzać elementy kodowania  do zajęć i zabaw z dziećmi już od najmłodszych lat. Z podstawowymi aktywnościami w tym zakresie nie majay bowiem problemu nawet trzylatki. Reagują przecież na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami, bo czym jest instrukcja wykonania np ćwiczenia gimnastycznego, czy odnalezienie zakodowanego znaku. Do kodowania  dzieci wraz z rodzicami użyli kolorowych kubeczków, które w kodowaniu sprawdzają się idealnie. Budowanie wież na różne sposoby było aktywnością, z którą poradziły sobie nnasze maluchy doskonale. Na początku dzieci odtworzały wzorową wieżę zbudowaną z kilku kubeczków. Następnie wzór bazowy tworzyli rodzice, po czym pozostałe przedszkolaki  go odtwarzały. Były równiez cwiczenia gimnastyczne , które nalezało wykonac wg kodu obrazkowego oraz wiele inych aktywności.

Dziekujemy rodzicom za przybycie i wspólna zabawę :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-06

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na 5 lutego. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień bardzo aktywnie. Dzieci od samego rana same projektowały napis ,,DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU'', który następnie przywiesiliśmy w centralnym miejscu sali. W ramach wspomnianych obchodów bazując na obejrzanym spektaklu w teatrze pt. ,,Wirus Świrus'' dzieci utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Tworzyły mapę pojęciową, dokonywały analizy złego i dobrego wpływu Internetu na człowieka, dokonywały własnych przemyśleń i udzielały bardzo mądrych i zaskakujących odpowiedzi, pytały o niezrozumiałe fakty. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazywały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w quizie dotyczącym Internetu i korzystania z niego. Każde dziecko zostało obdarowane naklejką DBI2019, a następnie w ramach zadania plastycznego samodzielnie projektowały laptopy i tablety. Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzonych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie sieci. Dlatego też ta inicjatywa zostanie przedłużona o cykl kolejnych zajęć. Zaplanowano indywidualne pogadanki z wychowawcami oraz grupowe prace plastyczne o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniu z Internetu. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: ,,RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE''

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-31

Dnia 11.01.2019r., na placu przedszkolnym długo wyczekiwany śnieg sprawił wiele radości naszym przedszkolakom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-11

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
Przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
Są Indianie z piratami
I serpentyn widać zwoje,
Są krasnale, są kowboje.

Karnawał to nieodłączny element dzieciństwa. Począwszy od świat dzieci żyły myślą o niedługo mającym nastąpić balu. W naszym przedszkolu bal odbył się 10 stycznia 2019 r. Od samego rana w salach przedszkolnych zjawiali się bohaterowie wszystkich bajek i znanych postaci z filmów Marvel-studios. Pojawiły się również zaskakujące przebrania takie jak hamburger czy babeczka. Wszyscy bawili się wesoło, tańce, hulańce pod sam sufit. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudził u dzieci taniec z balonem oraz konkurs „Na ziemi zostaje”. Podczas całego balu uśmiech nie znikał z twarzy zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku, a dzieci zapraszamy na kolejny bal karnawałowy już za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-10

Park Narodowy „Ujście Warty” powstał w 2001 r. i zajmuje powierzchnię 8074 ha. Położony jest przy zachodniej granicy Polski, w części Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, zwanej Kotliną Gorzowską. Płaskie, rozległe obszary Parku znajdują się w obrębie terasy niskiej rzeki Warty. Właśnie z pracownikami tego Parku dnia 9.01.219 r. miały okazje spotkać się nasze przedszkolaki. Dzieci miały możliwość wysłuchania pięknego opowiadania, które było jedncześnie zagadką dotyczącą tematyki zajęć. Po krótkim namyśle dzieci bez problemu odgadły, że rozwiązanem tej zagadki są ryby pływające w naszych wodach. Poznały kilkanaście gatunków ryb, rozmawiały również o ich wyglądzie, a także jak radzą sobie pod wodą i w trudnych warunkach. Atrakcją były również pluszowe maskotki odzwierciedlające wygląd poznanych gatunków ryb.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-09

Dnia 21.12.2018r Tygryski i Krasnale z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odwiedziły kostrzyńskich seniorów. Nasze przedszkolaki zaprezentowały o tematyce świątecznej układ muzyczno-taneczny, który zrobił ogromne wrażenie na seniorach. Seniorzy podziękowali  przdszkolakom gromkimi brawami oraz słodyczami. Dzieci oraz Panie z mieszkańcami Domu Seniora złożyli sobie świąteczne życzenia oraz wręczyli samodzelnie wykonane kartki i upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-21

W dniu 19.12.2018 r nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu w wykonaniu Aktorów teatru “Horyzont “, Była to opowieść o smutnym i nieszczęśliwym jeżyku, martwiącym się, że dzieci go nie lubią, ponieważ nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Jeżyk zatroskany tym, że ma ostre i kłujące kolce wymyśla sposób w jaki wymienić je na piękne futerko, pomoc mu w tym oferuje mu leśny chochlik, Tuptuś nie przeczuwa podstępu i zgadza się na pomoc chochlika.
Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne i atrakcyjne jest najlepsze oraz to, że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie ani po tym co posiadają.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

Dnia 19.12.2018r w ramach Programu Preorientacji Zawodowej Tygryski i Krasnale zwiedziły Ośrodek Pomocy Społecznej oraz poznały zawody z tym miejscem związane. Dzieci miały również okazję zaprezentować swój układ taneczno-muzyczny o tematyce światecznej dla podopiecznych Ośrodka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 18 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały przy pięknie ustrojonych stołach zastawionych smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. ,,Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj''. Tygryski i Krasnale wykonały samodzielnie piękne  świąteczne kartki, które teraz mogą wręczyć komuś bliskiemu. Naszym przedszkolakom sprawiło to wiele radości oraz przyjemności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-14

W dniu dzisiejszym tj. 12 grudnia do naszego przedszkola przybyli goście z bieguna północnego Skrzaty Bolek i Bemol oraz Elf – pomocnicy Św. Mikołaja. Przywieźli oni ze sobą do przedszkola prawdziwe instrumenty muzyczne, aby wspólnie z dziećmi kolędować, a Elf opowiedział dzieciom historię o chłopcu, który nie lubił świąt i jego przygodzie z życzeniem do Mikołaja.

Dzieci z naszego przedszkola dzięki pomocy skrzatów poznali dźwięk, budowę i wygląd saksofonu i akordeonu oraz wspólnie przy dźwiękach tych instrumentów zaśpiewali najpiękniejsze kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Cicha noc”

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-12

Dnia 11.12.2018r nasza przedszkole odwiedził Strażak z Kostrzyńskiej Straży Pożarnej w ramach Programu Preorientacji Zawodowej. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaka oraz zobaczyć sprzęt jaki jest niezbędny by gasić pożary i ratować ludzie życie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Dnia 10.12.2018r. Tygryski i Krasnale miały okazję zwiedzić firmę, która zajmuje się produkcją, wprowadzaniem do obrotu i dystrybucją wszelkich produktów marki Foxy w krajach Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej  takich jak: papier toaletowy, ręczniki kuchenne, serwetki papierowe, bibułki i chusteczki higieniczne. Dzieci były oprowadzone po poszczególnych pomieszczeniach fabryki, dzięki czemu poznały cały proces powstawania różnego rodzaju papieru. Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

Dnia 7.12.2018r. Tygryski i Krasnale z Naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu pt. ,,Jacek i Placek''. Poznali losy dwóch braci, którzy bardzo pragnęli spotkać Świętego Mikołaja. Tego dnia również Nasze dzieci spotkały w teatrze Świętego Mikołaja od którego otrzymały słodki upominek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

„Razem na Święta” –  włączając się w przedświąteczny wolontariat, akcję ogłoszoną przez MEN w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zbiórkę darów  dla zwierząt ze chroniska w Ługach Górzyckich.  Serdecznie dziekujemy naszym darczyńcom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

Dnia 6 grudnia 2018r., jak wszyscy na całym świecie i my w naszym przedszkolu, spotkaliśmy Świętego Mikołaja. Jak głosi legenda tego dnia dobry Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci. Dzieci bardzo pracowicie przygotowały się na to spotkanie. Wszyscy ubraliśmy się na czerwono i biało, sale pięknie przystrojone, a przedszkolaki przygotowane z wierszami i piosenkami dla wyjątkowego gościa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

Zajęcia matemahttps://www.administracja.dlaprzedszkoli.eu/?m=galeria&edytuj=273tyczne ale nie takie zwyczajne tylko … z klockami Willego. To atrakcyjny sposób na poznawanie liczb, porównywanie, dodawanie oraz manipulowanie. Dzięki tym zabawom matematyka może być ciekawa, łatwa i zrozumiała. Przedszkolaki swoje zadania wykonywały w sposób spontaniczny i z wielkim zaangażowaniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04

Dnia 28.11.2018r., Tygryski zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte pod tytułem ,,Już wiem, jak zdrowo jeść''. Podczas spotaknia dzieci i rodzice dowiedzieli się jak należy się zdrowo odżywiać oraz jakich produktów należy unikać. Przedstawiona została piramida żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci wykazały się  świetną znajomością zasad zdrowego żywienia oraz nazwami owoców i warzyw. Pod koniec spotkania wspólnie z rodzicami miały za zadanie obrać oraz pokroić owoce i warzywa, a następnie przygotowano zdrowe i pyszne soki oraz koktajle. Dziękujemy za liczne przybycie i wsparcie :-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami i Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom w ramach realizacji Programu preorientacji zawodowej trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola pracownika kopalni. Zaproszony gość ubrany był w piękny, galowy mundur, a   spotkanie rozpoczął od omówienia górniczego stroju. Uroczysty strój górniczy jest czarny, ze złotymi guzikami . Czapka górnicza nosi nazwę czako, zaopatrzona jest z przodu w godło górnicze, na które składa się perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te służyły górnikom do rozbijania, urabiania rud węgla i drążenia szybów. Miotełka do czyszczenia otworów strzałkowych, którą górnik trzymał zatkniętą za taśmę na kapeluszu, zamieniła się w zamocowany z lewej strony pióropusz z kogucich piór. Dowiedzieliśmy się, że kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny –górnika pracującego pod ziemią, czerwony – członka orkiestry górniczej. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna oraz poznały legendę o Skarbniku. Gość z kopalni zaprezentował również próbki wydobywanych kopalin (ropę, siarkę, węgiel). Na zakończenie Pan górnik podarował dzieciom pamiątkowe czapki górnicze oraz kolorowanki i słodycze.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Dnia 30.11.2016r. Tygryski i Krasnele po raz pierwszy uczestniczyły w zabawie Andrzejkowej. Wspólnie ze swoimi Paniami brały udział w zabawach związanych z tym świętem. Jedną z nich było tradycyjne przelewanie wosku przez klucz, co sprawiło wiele radości dla naszych dzieci. Dowiedziały się również kim mogą zostać w przyszłości poprzez wylosowanie nazwy zawodu. Dzięki wróżbie układania butów, który pierwszy przekroczy próg sali,  wiedzą już kto pierwszy z danej grupy pozna swoją sympatię i zakocha się. Po wspólnych zabawach była dyskoteka ze światłami oraz słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 30 listopada Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadziły się odświętnie ubrane maluszki. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Kotków”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Elżbietę Strof , dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezent. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

ZMISIOWANE PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- to projekt czytelniczy, który zawładnął przedszkolakami w całej Polsce. Pokochały go również dzieci w naszym przedszkolu. Od września rozpoczęliśmy realizację modułów, które wchodzą w skład projektu. Począwszy od wyboru misia, nadania mu imienia, wspólnym zapoznaniu się z dziećmi i salą projekt nabrał tempa. Miś pomagał dzieciom w uzyskaniu samodzielności, pomagał w tworzeniu kodeksu przedszkolaka, zawsze uczestniczył w bajkowaniu czyli słuchaniu, gdy pani czyta całej grupie bajki, a odbywa to się to w naszym przedszkolu codziennie po obiedzie. Grupowy miś 4-latków to Przytulasek, dzieci wybrały dla niego imię drogą głosowania, pomysł imienia był propozycją Zuzi i jej brata. I tak zaczęła się podróż czytelnicza po domach przedszkolaków z grupy Smerfy. Każdy zabierał misia do domu, a tam wspólnie z rodzicami w dzienniczku, zapisywał tytuł bajki, którą przeczytano oraz wykonywano rysunek dla misia. Miś wędrował z domu do domu, a my w przedszkolnych salach gościliśmy chętnych rodziców, którzy przychodzili czytać nam bajki. Grupę Smerfy odwiedzili rodzice: Franciszka, Alberta, Huberta, Dorotki. Chętnych rodziców oraz gości z poza przedszkola jest sporo co oznacza ,że zmisiowaliśmy też rodziców i projekt nabrał rozmachu. Miś to przyjaciel dzieci, który zawsze jest pomocny na smutki, ale i chętnie towarzyszy dzieciom w poznawaniu nowych rzeczy i treści, a takimi też stały się treści patriotyczne, ważne z tego względu, że obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości. Podpowiadał jak zapamiętać barwy narodowe i jak być dumnym Polakiem. W najbliższym czasie do misia dołącza jego siostra, bo przed nami kolejny moduł „Kulinarny warsztat z małym misiem”. Ale to nie wszystko, misie podróżują też po przedszkolach w Polsce. 4-latki swojego misia Kochusia- podróżnika wysłały w podróż do Warszawy. Obecnie gościmy misia z Gdańska. To Bursztynek- wesoły miś z grupy Słoneczek. Naszym zadaniem jest pobawić się z misiem i przesłać go do kolejnego przedszkola. Łącznie odwiedzi nas 10 misiów z całej Polski. Czy to nie wspaniała sprawa czytać, uczyć, bawić się z misiem i zmisiować całą wspólnotę przedszkolną? Czytać z misiem można na różne sposoby, my dokładamy nowy sposób – to czytanie z wykorzystaniem teatru Kamishibai. Będzie to kolejny krok do rozbudzania zainteresowań dzieci książką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01

W dniach 23-26.11.2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tych dniach wykonywały różne prace plastyczne z pluszakami oraz uczestniczyły w zajęciach ze swoimi misiami przyniesonymi do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

Zajęcia otwarte” u Smerfów.
„Piękna nasza Polska cała”- to temat „zajęcia otwartego” w grupie Smerfów. Zajęcia odbyły się 28. 11.2018 r. w sali Smerfów. Celem zajęcia było utrwalenie treści patriotycznych i poznanie prawa do tożsamości.  Wszystkie zabawy, zadania były realizowane wspólnie z rodzicami. Dzieci poprzez czas spędzony z rodzicami  i poprzez zabawę utrwalały sobie treści patriotyczne a rodzice mogli podpatrzeć  pracę i zachowanie swoich dzieci w grupie. W zajęciach dzieci podejmowały różne zadania m.in. kolorowały flagi (praca z zegarem i sygnalizatorem daltońskim), rysowały małego Polaka i Polkę- dorysowując do koła całą postać (praca w parach), układały godło ( praca w zespołach), wspólnie z rodzicami tworzyliśmy flagę i razem bawiliśmy się przy muzyce. Falując chustą biało- czerwoną dzieci recytowały wiersz pt. „Barwy Ojczyste”. Utrwaliliśmy również piosenkę „Nasza Polska” a do piosenki Jestem Polką i Polakiem zatańczyliśmy z rodzicami. Na zajęciach pracowaliśmy metodą planu daltońskiego, rodzice mogli z bliska poznać na czym ta metoda polega i jak pracują nią dzieci. „Zajęcia otwarte” to też jedno z zadań w Międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Podsumowując wspólne działania można stwierdzić- choć jesteśmy jeszcze mali  czujemy się już dumni  z bycia Polka i Polakiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

W dniu dzisiejszym tj. 26.11.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły dział w przedstawieniu edukacyjnym pt.: „Przygody Krecika” wystawionym przez aktorów KRAK-ART.

Mały Krecik pewnego dnia postanowił wyprowadzić się z swojego domku-kopca i znaleźć nowocześniejsze mieszkanie, większe i jaśniejsze. Krecik podczas swoich poszukiwań poznał pszczołę, wiewiórkę i sójkę, które opowiedziały mu o swoich domach. Morał tej bajki jest bardzo prosty i oczywisty: we własnym domu zawsze najlepiej!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

Dnia 21.11.2018r., gościliśmy w Naszym przedszkolu Panią Sylwię Maj. Przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zajęcia na których rozmawiała z Nimi na tematy związane z Polską. Dzieci podczas zajęc utrwaliły nazwy symboli narodowych oraz ich znaczenie dla Polaków. Zajęcia miały również na celu kszałtowanie świadomości oraz przynależności narodowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

W ramach realizacji programu Preorientacji zawodowej w   piątek 23.11.18 odwiedził nasze przedszkole Kominiarz, który w bardzo  ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki miały też okazję poznać sprzęt niezbędny do wykonywania codziennych zadań kominiarza. Dzieci mogły obejrzeć, a nawet dotknąć wszystkie przywiezione narzędzia.

Pan Tomasz opowiedział, co należy do jego obowiązków, a także o tym, jak często powinniśmy wzywać kominiarza do kontroli i czyszczenia komina. Wspomniał również, czego nie powinniśmy palić w piecu i wyjaśnił dzieciom, jak może dojść do pożaru, gdy nie przestrzegamy tych zasad. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, jak ważna jest coroczna wizyta kominiarza w każdym domu, w którym pali sie w piecu lub koinku.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

W czwartek 15 listopada w Światowy Dzień Rzucania Palenia roztrzygnęliśmy kolejną edycję konkursu dla 5-6 latków pt. ,,Nawet dziecko Ci powie: papierosy i alkohol niszczą zdrowie!''. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i ich rodzin, miał na celu zwrócenie uwagi, na prowadzenie zdrowego trybu życia bez nałogów. Bardzo się cieszymy, że tak licznie wzięli Państwo udział z dziećmi w konkursie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-21

Dnia 20.11.2018r, przedszkolaki brały udział w przedstawieniu pt. ,,Kozucha kłamczucha''. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się że, kłamstwo zawsze wychodzi na jaw i że nie warto okłamywać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

W piątkowy jesienny, listopadowy poranek do grupy Smerfów przybył wiatr psotnik, który zabrał kolory z pewnego parasola. Dzielne przedszkolaki pomagały mu odzyskać swe piękne kolory, stawiając czoła wielu zadaniom wykonywanym samodzielnie, w parach i zespołach. Wykazały się swoimi ujmiejętnościami i sprytem podczas zadań angażujących ich zmysły: wzrok, słuch, równowagę. To była udana zabawa! :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

09.11.2018r. uroczyście uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, 5-6- latki gościły Pana Jerzego Dregera pracownika Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Przybyły gość, prawdziwy pasjonat historii,  w przystępny dzieciom sposób, opowiadał o jednym z najważniejszych dla Polaków święcie, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę żołnierzy, oglądały i przymierzały historyczne umundurowanie 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Tego dnia przedszkolne ogrodzenie zostało udekorowane kwiatami wykonanymi przez dzieci z rodzicami, tworząc flagę Polski. Przedszkolaki zadbały również, by blisko ich serca znalazła się kokarda narodowa. Równo o godz. 11:11 cała przedszkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” przystępując do  bicia rekordu Guinessa w jednoczesnym śpiewaniu 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas tego ważnego wydarzenia, towarzyszyła nam ogromna flaga, nad którą prosto z dziecięcych serc rozbrzmiewała najpiękniejsza polska melodia. Podjęte przez przedszkolaki w tym dniu działania, to nie jedyne  aktywności, które związane były z obchodami tak ważnego dla Polaków dnia. Od początku roku szkolnego, uczestniczymy w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Dziękujemy Dyrektorowi i pracownikom Muzeum Twierdzy Kostrzyn za tak wspaniałe spotkanie z historią, a Wam drodzy rodzice,

za zaangażowanie w podejmowane wspólnie działania :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

Krasnale miały okazję brać udział w zajęciach z pedagogiki zabawy wg Klanza. Metoda ta powstała na bazie doświadczeń austriackich pedagogów i ich tzw. Spielpedagogik, która to zrodziła się w latach 90. XX wieku i została przeniesiona na grunt polski.

Opiera się ona na rozumieniu terminu "zabawa" pojmowanego jako czynność dającą przyjemność, wyzwalającą kreatywność, zaspokajającą różne potrzeby, pozwalającą na poznanie nowych wartości, zdobycie wiedzy, a także na budowanie odrębnego, fikcyjnego świata.

Metoda ta zakłada, że każdy człowiek może rozwijać się przez całe życie. Dlatego podczas zajęć pedagog dąży do sytuacji edukacyjnych, w których każdy uczestnik może osiągnąć sukces, co buduje jego pozytywną samoocenę i poczucie własnej wartości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-04

Dnia 31.10.2018 r  w naszym przedszkolu miała miejsce próba ewakuacja.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Działania zostały przeprowadzone przy współudziale strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą, którzy obserwowali jak uczestnicy ewakuacji na sygnał opuścili budynek przedszkola wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na miejsce zbiórki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 4 grup przedszkolnych - 78 dzieci, oraz cały personel placówki.

Ćwiczenia tego typu są przeprowadzane każdego roku w naszym przedszkolu, gdyż już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa oraz wdrażać kadrę do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zagroożenia.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-31

30 10.2018 r. w grupie Kotków z naszego przedszkola zorganizowano Dzień dni i jabłka, na który zaprosiliśmy nasze kochane babcie. Wspólnie z gośćmi dzieci przygotowały i upiekły aż 4 ciasta (dwa jabłeczniki i dwa ciasta z dynią). Pod opieką babć dzieci kroiły jabłka, tarły dynie na tarce, mieszały wszystkie potrzebne składniki do ciast. Zabawy przy tym był co nie miara. Ciasta były przepyszne o czym mogli przekonać się wszyscy uczestnicy.

 Bardzo dziękujemy babciom za przybycie, wspólne pieczenie ciast i zabawę z dziećmi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-30

Dnia 30.10.2018r., w naszej grupie obchodziliśmy Dzień dyni i jabłka. Krasnale miały do wykonania 3 zadania. Piewsze to udekorowanie wybranej dyni według własnego pomysłu, następnie zaprojektowanie drogi dla Ozobota na dużych arkuszach papieru do swojej dyni. A na zakończenie, Krasanali odwiedziła babcia Kuby z którą wspólnie upiekli pyszne ciasto z dyni i jabłka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-30

MOJA DROGA DO PRZEDZKOLA

Kotki z naszego przedszkola poznają elementarne zasady bezpieczeństwa podczas poruszania sie w ruchu pieszym. Poznają sygnalizator świetlny oraz nabywają umiejetność przechodzenia przez jezdnię.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-26

Dnia 25.10. 2018r. odbył się w naszym przedszkolu Pokaz mody patriotycznej, który jest jednym z zadań Ogólnopolskiego Projektu pt. „Piękna nasza Polska cała”. W pokazie wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały swoje stroje w barwach narodowych. Było patriotycznie i uroczo. Warto podkreślić, iż rodzice wykazali się wielkim zaangażowaniem i finezją przygotowując stroje dla swoich dzieci. Bardzo dziekujemy za tak wspaniałą współpracę :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

Dnia 24.10.2018r., Tygryski i Krasnale z naszego przedszkola wzieły udział w przedstawieniu pt. ,,Wirus Świrus i cała reszta" Dzieci oglądały bardzo współczesną przypowieść pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów – uzależnieniem od nowoczesnej technologii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

Święto dyni i jabłka połączone było z realizacją jednego z zadań projektu ,,Piękna nasza Polska cała''. Dzieci wspólnie piekły placek dyniowo-jabłkowy oraz uczestniczyły w grach i zabawach związanych z obchodzonym świętem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

Dnia 23 października dzieci z  naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu edukacyjnym „Pipi Skarpetka”. Podczas spektaklu poruszany był szeroko pojęty temat bezpieczeństwa. Dzieci w trakcie widowiska poznały znaki drogowe i podstawowe zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa podczas pobytu samemu w domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

Piękna polska jesień podziwiana przez Tygryski. Miejski park to wspaniałe miejsce do obserwacji przyrody w różnych porach roku. Nasze przedzkolaki podczas wycieczki nie tylko podziwiały piekna jesienną przyrodę, ale również bardzo aktywnie spędziły czas na placu zabaw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19

Znalezione obrazy dla zapytania europejski tydzień kodowania
 
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania grupa Smarfów rozpoczęła swoja przygodę z kodowaniem i programowaniem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

W ramach realizacji programu profilaktyki i promocji zdrowia grupa Kotków z naszego przedszkola realizowała tematykę „Dary z ogrodu i sadu” podczas zabaw i zajęć dzieci poznały elementarne zasady zdrowego odżywiania, miały okazję badać właściwości, poznać nazwy i wygląd owoców i warzyw z polskich upraw. Dowiedziały się, że warzywa i owoce dostarczają składników, których organizm nie potrafi samodzielnie wytwarzać ani magazynować, a regularne spożywanie tych produktów bezpośrednio wpływa na prawidłowy rozwój. Wiedzą, też, że dostarczają one niezbędnych witamin i składników mineralnych. Kotki miały również możliwość bezpośredniego poznania sposobów przetwarzania owoców i warzyw robiąc samodzielnie sok owocowo-warzywny i chipsy jabłkowe.

Drogi rodzicu pamiętaj!

Regularne spożywanie warzyw i owoców może wzmocnić odporność dziecka, gdyż są one źródłem cennych witamin: witaminy C, beta-karotenu, kwasu foliowego oraz witamin E i K. Ponadto zawierają sporo składników mineralnych takich jak: potas, magnez, wapń i sód.

Są źródłem cennego błonnika. Zawarty w owocach i warzywach błonnik pokarmowy nie jest trawiony przez enzymy przewodu pokarmowego. Spełnia on jednak bardzo ważną rolę, m.in.: posiada zdolność regulowania pracy przewodu pokarmowego, poprawia perystaltykę jelit oraz neutralizuje substancje toksyczne. 

Wspomagają wzrok. W kukurydzy, brokułach i szpinaku znajdują się barwniki – luteina i zeaksantyna. Ich wysokie stężenie we krwi może chronić siatkówkę oka przed uszkadzającym wypływem promieniowania słonecznego.

Trudno więc nie doceniać roli, jaką warzywa i owoce odgrywają w diecie dzieci. Ich regularne spożywanie może nie tylko wspomóc prawidłowy rozwój maluchów, ale także uchronić je przed tak powszechnymi chorobami jak: otyłość, cukrzyca lub nadciśnienie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-12

Powiatowy Parlament Przedszkolaka obradował tym razem w naszym rodzinnym mieście, a dokładniej w Regionalnym Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej. Nasi mali parlamentarzyści: Emilka, Antek i Filip zaprosili swoje koleżanki i kolegów z grupy, aby kolejny raz przed panią starostą Małgorzatą Domagałą, swoimi rodzinami, przedszkolakami z pozostałych gmin powiatu i przed Radnymi Powiatu zaprezentować, krótką opowieść o Wielkiej Brytanii.  Podróż po krajach Unii Europejskiej, w jaką zabrali nas koledzy i koleżanki z okolicznych gmin była wspaniałą przygodą. Podczas obrad, można było podziwiać prace plastyczne wykonane przez dzieci z rodzicami mówiące o naszej uchochanej Polsce, a wszystko to w związku z obchodami 100- rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niezwykle doniosłym momentem spotkania, był wielopokoleniowy bal rozpoczęty polonezem, na czele którego wędrowały przedszkolaki z polską flagą. Za udział we wszystkich obradach I Powiatowego Parlamentu Przedszkolaka dzieci otrzymały pamiątkowe medale, a przedszkole podziękowanie. To były niezwykle udane spotkania!

Projekt „Powiatowy Parlament Przedszkolaka” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Programu INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014–2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz ze środków budżetu państwa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

10. 10. 2018 r. odbyła się VIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Kostrzyna nad Odrą. W olimpiadzie wzięło udział dwanaścioro reprezentantów grup 5 i 6-latków z naszego przedszkola.

Rywalizacja z rówieśnikami z innych kostrzyńskich przedszkoli była bardzo wyrównana. Za wyczerpujące zmagania mali sportowcy otrzymali, medale i dyplomy oraz puchar. i certyfikat uczestnictwa w VIII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

Dziękujemy naszym sportowcom za postawę fair play i udział w olimpiadzie. Życzymy dalszych sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

We wtorek 9 października 2018 r. do ECS Kręgielnia udali się miłośnicy piosenek w wykonaniu przedszkolaków. To właśnie tego dnia nasze przedszkole już po raz piętnasty zaprosiło dzieci z kostrzyńskich przedszkoli do udziału w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej.  Tego roku w związku ze zbliżająca się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki wystąpiły prezentując pieśni i piosenki patriotyczne.

Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej, integrowanie środowisk przedszkolnych, promowanie wartości wychowania przedszkolnego w środowisku oraz wspieranie rozwoju dzieci w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.
 

Prezentacje naszych małych wokalistów poprzedziły występy młodych adeptów sztuki muzycznej i wokalnej z Prywatnej Szkoły Muzycznej - Michał Sobczyński w Kostrzynie nad Odrą

W Przeglądzie Piosenki udział wzięły przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich 1, 2, 3, 4, Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy”, Niepublicznego Punktu przedszkolnego „Cztery Pory Roku” oraz z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4. Nasze przedszkole reprezentowali: Antoni Sarnecki, Marcel Krzywda, Antonina Kramarz, i Oktawia Nowicka. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały drobne upominki, a placówki oświatowe- pamiątkowe dyplomy. Sponsorem nagród w przeglądzie był Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą- Andrzej Kunt, za co serdecznie dziękujemy.

Piękne występy małych wokalistów nagrodzone zostały gromkimi brawami i wyrazami uznania, a na sali panowała powaga i uroczysty nastrój. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie przedszkolaków do udziału w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Do zobaczenia w kolejnym roku!

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-08

Dziś 3.10. 2018 r.  w naszym przedszkolu ościli aktorzy AMUZADO - firmy artystycznej , która zajmuje sie miedzy innymi produkcją spektakli teatralnych dla dzieci.

„UWAGA!!! ZEBRA Z PRZEJŚCIA ZBIEGŁA”  to spektakl o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, związanym z bezpieczeństwem dzieci na drodze, nowymi zasadami ruchu drogowego oraz podstawową wiedzą o znakach drogowych.

Ja piszą aktorzy o swoim przedstawieniu: ...„Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła” : to zabawna historia, w której  – Zebra – zwierzę rozbrykane i znudzone przebywaniem w tym samym miejscu, postanawia zmienić swoje dotychczasowe zajęcie. Jej ucieczka wprowadza wielkie zamieszanie na jezdni. W pościg za zebrą wyrusza  Sygnalizator „Syguś” z Myszką Nornicą, a porządku na drodze pilnuje rozśpiewana Policjantka i stary, emerytowany znak „Przejścia dla Pieszych”. Pojawia się również Pirat Drogowy, roztargniona Staruszka oraz wiele innych i zabawnych postaci"...

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-02

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Z tej okazji 28.09 oraz 01.10 2018 r.  do dzieci z grup "Kotki", "Smerfy", "Tygryski", "Krasnale" przybyli zaproszeni goście. Nasze dzieci w tym dniu odwiedzili, rodzice, babcie, pracownicy przedszkola, aby wspólnie czytać bajki.

Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła.  Dlatego warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

Jestem aktywny = Jestem zdrowy!

W ostatnim tygodniu września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników przyłączyły się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Już po raz trzeci, brały udział  w zajęciach ruchowych pod hasłem Jestem aktywny= Jestem zdrowy! Europejski Tydzień Sportu (ETS) jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Przedszkolaki z chęcią i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych im aktywnościach ruchowych. Zdrowy tryb życia, to nie tylko dbanie o aktywność fizyczną, ale także nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, o których opowiedziała dzieciom pani pielęgniarka Helena Rudaniecka. Słuchając wiadomości na temat Piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty służą zdrowiu, a które mu szkodzą oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie. Dziękujemy za miłe spotkanie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-30

26 września 2018 r. w naszym Przedszkolu  w ramach realizacji zadań Przedszkola Promującego Zdrowie oraz Programu „Bezpieczne przedszkole" odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Heleną. „Piramida zdrowia” to myśl przewodnia interesującej opowieści dla dzieci z naszego przedszkola. Głównym celem pogadanki było kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń prozdrowotnych. Podczas spotkania, przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty służą zdrowia, a które mu szkodzą, oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie.

Dziękujemy Pani pielęgniarce za miłe spotkanie ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-26

Leżący przy ujściu Warty do Odry Kostrzyn, zawsze był miejscem o doskonałych możliwościach obronnych. Po wzniesieniu fortyfikacji kostrzyńskiej twierdzy szybko stały się one najnowocześniejszymi na świecie. Składały się z sześciu bastionów spiętych murami i otoczonych fosą. Kostrzyńska twierdza przetrwała wojnę trzydziestoletnia i siedmioletnią. Do naszych czasów przetrwały trzy z pierwotnych szczęściu bastionów. Na kartach historii czytamy, że te trzy niezachowane bastiony nie zostały zniszczone w czasie walk, ale rozebrane po zakończeniu I wojny światowej.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w ramach realizacji Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” w dniu 25.09.2018 r. odwiedziły ruiny Starego Miasta. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Twierdzy Kostrzyn nasze przedszkolaki miały okazję zwiedzić fortyfikacja obronne. W muzeum oglądały grafiki i stare zdjęcia przedstawiające Kostrzyn w latach swej świetności i dzieje miasta. Spacerując uliczkami ruin mogły zobaczyć ogrom zniszczeń poczynionych podczas wojen i przybliżyły wiedzę na temat dziejów Twierdzy i Miasta Kostrzyn na przestrzeni dziejów.

Dziękujemy dyrektorowi i pracownikom Muzeum Twierdzy Kostrzyn za tak wspaniałą lekcję historii.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Przedszkolaka w czwartek. Przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym specjalnie przygotowanym do uroczystości i rozpoczęły świętowanie od wspólnego odśpiewania „Sto lat” oraz zdrowej przekąski -owocowego tortu. Następnie zostały wypuszczone na plac baloniki, a dzieci do wspólnej zabawy zaprosił Wesoły Clown. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.


Pamiętając słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko w święto.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

Wrzesień 2018 rozpieszcza nas pogodnym niebem i wysoką temperaturą. Dzieci z ochota spędzaja czas w ogrodzie przedszkolnym na wesołej zabawie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-19

Rok szkolny 2018/2019 w naszym rozpoczęliśmy od otrzymania radosnych wieści z rąk p. Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podejmowane przez przedszkole od wielu lat działania w ramach sieci placówek promujących zdrowie, zostały docenione, a nasze przedszkole przyjęto do grona Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Zdobycie niniejszego wyróżnienia, nie byłoby możliwe bez wsparcia rodzin naszych wychowanków, za co serdecznie Państwu dziękujemy. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że przedszkole pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie, jest on wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r., koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Niniejsze założenia wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola. Obszar promocji zdrowia to inwestycja w przyszłość dzieci, dlatego zagadnienie to jest nam szczególnie bliskie. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16

Kropka z książeczki o Vashti autorstwa Petera H. Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat we wrześniu obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

14 września, w piątek, obchodziliśmy w naszym przedszkolu, Dzień Kropki. Tego dnia w każdej grupie nauczyciele wspólnie z dziećmi podejmowali wiele działań, mających pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-14

komentarzy: (1)
data dodania: 2018-09-13

Adaptacja to przystosowanie się do nowego środowiska społecznego, sytuacji, warunków.  Dla małego dziecka takim nowym środowiskiem jest przedszkole. Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem. Te pierwsze doświadczenia społeczne często odbijają się na dalszym życiu dziecka. W naszym przedszkolu aby  zmniejszyć stres związany z przekroczeniem progu trzylatków organizujemy zajęcia adaptacyjne,  odbyły się one 30 i 31 sierpnia. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-12